1999. gadā UNESCO dalībvalstis Ģenerālajā konferencē pieņēma rezolūciju par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības projektu. Tajā UNESCO dalībvalstis un starptautiskā sabiedrība tika aicināta nodrošināt visu iespējamo atbalstu projektam, apliecinot, ka pasaulei nepieciešamas šādas starptautiski atpazīstamas daudzfunkcionālas vietas, kas sekmē kultūras mantojuma saglabāšanu, nodrošina pieeju izglītībai, zinātnes un kultūras informācijai, veicina kultūras daudzveidību, etniskās zināšanas un savstarpējo sapratni. Līdzīgu UNESCO atbalstu pasaulē ir saņēmis tikai viens projekts — slavenās Aleksandrijas bibliotēkas būvniecība Ēģiptē.
Bibliotēku darbs un nozīme sabiedrībai svarīgos procesos ir UNESCO uzmanības lokā gan komunikācijas un informācijas, gan kultūras jomā. Tāpēc UNESCO aicina skatīt bibliotēku daudz plašākā izpratnē. Bibliotēka ir pasaules vēstures gaitā uzkrāto zināšanu simbols. Tas ir daudzveidīgs informācijas nesējs, atmiņu glabātājs, komunikācijas, zināšanu sabiedrības attīstības un sociālo procesu vidutājs.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka ir atvērta kopš 2014. gada. UNESCO izceļ Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta lomu Latvijā un pasaulē, jo tā ir tikšanās vieta un platforma dialogam reģionālā, nacionālā un starptautiskā mērogā; tā ir ideju laboratorija, katalizators kapacitātes stiprināšanai, sadarbības veidošanai un attīstībai, stiprina un veicina zināšanu sabiedrības attīstību; tas ir īsts spēka avots izglītībai, kultūrai un informācijai, kā arī vēstnesis miera, tolerances un labklājības veicināšanai.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunceltne ir vairāk nekā tikai ēka — tā ietver visu nepieciešamo, lai būtu mūsdienīgs pasaules līmeņa zināšanu, izglītības un kultūras centrs.
Vizuālais materiāls: Latvijas Nacionālā bibliotēka